Переможці IV Кінофестиваль незалежного українського короткометражного кіно «Бардак»

Під час церемонії були оголошені й переможці кінофестивалю українського незалежного короткометражного кіно «Бардак». Особливістю фестивалю є те, що всі роботи були зняті без державного фінансування. Гран-прі (визначається шляхом глядацького голосування — прим.) «Бардаку» отримав фільм One more Day режисера Олександра Шимко.

Вибір журі «Бардак. Онлайн», що складалося з кінокритика, кінознавця та відбірника національних секцій Кам’янець-Подільського міжнародного кінофестивалю «Бруківка» Дениса Буданова, координатора фестивалю «Перший крок» і режисера театру Віктора Броницького та керівниці навчально-наукового центру «Школа журналістики» Чорноморського національного університету імені Петра Могили, першої Уповноваженої із захисту державної мови та авторки циклу програм про українців у Магдебурзі для німецького телебачення Тетяни Монахової, розподілився так:

 • Приз жюри: Immigrant Holdem, режисер Слава Бабенков — заслуговує на перше місце завдяки поєднанню візуального та смислового навантажень, що створила знімальна група. Чудова операторська робота, висока художня якість кадру, влучний гумор. Ця історія є справжнім маленьким кіно.
 • Відзнака від Тетяни МонаховойOne More Day, режисер Олександр Шимко — вдалося перевершити сподівання завдяки повороту сюжету наприкінці історії. Слід відзначити й гарну акторську гру та якісну операторську роботу. Фільм змушує вірити в добро, в дива, дає надію, що особливо актуально в наш час.
 • Відзнака  від Дениса Буданова: «Я, робот», режисер Роман Бордун — за вміння впіймати момент засобами спостережливої документалістики та показати шаленість сьогодення, зв’язавши це з актуальними соціально-політичними обставинами.
 • Відзнака від Віктора Бронського: за якісні графічні рішення в роботі BRAVE FACTORY авторів Andrew AJ та  Tina AJ та за відмінне художнє втілення образів засобами анімації.

Крім того, переможцями «Бардак. Офлайн», яких обирали режисер, сценарист, продюсер, володар Гран-прі фестивалю «Бардак» 2020 року Віктор Буток, українська письменниця, авторка книжок «Пиши. Легкий шлях від ідеї до книжки», «Лінія зусилля» та інших Таіс Золотковська та перекладачка, яка працювала фактично з усіма українськими кінофестивалями, займалася прокатом українського документального та художнього кіно спільно з «86ПРОКАТ» Катерина Поправка, стали: 

 • Володар призу жюрі — «Ідеальна сім’я», режисер Дмитро Ковальский — за креативне використання кіномови у розкритті теми цінності сім’ї.

Особливу відзнаку журі отримали:

 • Відзнака від Катерини Поправки – «Сила і правда», режисер Роман Бордун — за лаконічну, влучну та щемливу сатиру на український медіапростір.
 • Відзнака від Таіс Золотковської: «Вова Чайка з 10В», режисер Валерія Сторчак — за вміння побачити та показати творчість у повсякденному житті, висвітлити митця та його наполегливість у роботі.
 • Відзнака від Таіс Золотковської: «Магазинчик», режисер Олександр Онуфрієв — за живу, легку та сповнену надією історію, яскраво та з любов’ю втілену на екрані.
 • Відзнака від Віктора Бутка: «Наташа», режисерка Софія Поліщук — за актуальне, чесне та відверте кіно, що викликає суміш емоцій та почуттів, ставить питання та спонукає до роздумів.
 • Відзнака від Віктора Бутка: «The Barber», режисер Сергій Пудіч — за цікавий внесок у розвиток короткометражного жанрового кіно.
 • Відзнака від Віктора Бутка: «Прибічник», режисер Сергій Найда — за режисуру, експресивний монтаж, сміливість і нахабність у використанні засобів сучасного андеграундного мистецтва в кіномові та захоплення уваги мінімальними ресурсами. 

За результатами глядацького голосування головним переможцем став короткометражний фільм «Магазинчик» режисера Олександра Онуфрієва